GOLF CLUB SEMILY

PREMIÉROVÝ TITUL MISTRA KLUBU PRO TOMÁŠE MACKA

Při pohledu na startovní listinu mužské kategorie letošního klubového mistrovství bylo těžké předem predikovat, kdo že se bude v neděli pyšnit mistrovským titulem. Papíroví favorité byli jasní, a účast jednoho "profíka" slibovala boje na ostří nože. Lehký náskok po prvním kole nabral Tomáš Macek. S nevelkým výsledkovým odstupem následovala skupinka zkušených a ostřílených reprezentantů klubového výběru. Vše se zdálo otevřené, a i pro bookmakery by to byl tuze tvrdý oříšek, jak vypsat kurzy fér.

Těsně před startem nedělního kola odstoupil Robert Schovánek pro zranění. Jak sám řekl: "Po sobotním bídném výsledku jsem si musel dát doma ledovou sprchu, a nedopatřením jsem uklouzl po mýdle." A tak místo reparátu na hřišti navštívil Boban s pohmožděnou rukou RTG oddělení místní nemocnice. .

V neděli zazdil bohužel veškeré šance na případné vítězství i Petr Vošvrda, a to hned na první jamce. Skóre 11(!) je otřesným zápisem v Petrově skore kartě. .

Ani mocný finiš (ex)kapitána "áčka" Michaela Prokeše ve druhém kole nestačil... Nakonec tedy zvítězilo dravé mládí nad rutinou a zkušeností, a premiérový klubový titul, po výsledcích 65 a 69, právem patří Tomášovi. .

V ženské kategorii se dal tušit souboj o titul mezi Lenkou Klikarovou a Sárou Pěničkovou. Ovšem stálice semilského výkonnostního golfu, Lenka Klikarová, rozehrála svůj dvoukolový part téměř mistrovsky, a bylo zřejmé, že náskok 7 ran po prvním kole bude naprosto dostačující. A to se i potvrdilo. Ve druhém kole si Lenka svou hrou "na jistotu" ohlídala soupeřky, a po výsledcích 77 a 80 dokráčela pro letošní titul. .

V kategorii seniorů obhájil titul Milda Janata. Za jím zapsané výsledky 77 a 77 by se v žádném případě nemusel stydět žádný, podstatně mladší účastník mistrovství. .

Kompletní výsledky na serveru ČGF

.kešNAŠI PARTNEŘI