GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

Drobná zmýlená semilského greenkeepera

Semilský greenkeeper Radek Valenta vyrazil 11. února na  již 8. ročník tradičního odborného semináře, který se konal v České Skalici.

Co by to bylo za správného greenkeepera, kdyby neměl zájem si prohloubit odbornost a zkvalitnit tak výsledky svého konání? Takový greenkeeper, to není žádný zahradník. To máte: herbicidy, fungicidy a jiné "icidy". Na jeho kvalifikované práci stojí kvalita fairwayí a greenů, a následná spokojenost hráčů. Tak není divu, že Radek zodpovědně vyrazil na školení.

Na místě samém se v recepci představil s tím, že se zapíše do presenční listiny.

 "A Vy jste odkud?", ptá se hosteska. "Za jaký fotbalový oddíl?", dodala.

Radek paní slušně vysvětlil, že nekope za žádný fotbalový oddíl, ale že je ze Semil a přijel na odborný seminář golfových greenkeeperů.

"Ale to jste se spletl o den. To školení je až zítra. Dnes tady mají školení fotbalisti. Ale když už jste tady - zůstaňte. To bude taky zajímavé. Trávník jako trávník.", reagovala ta milá paní. A lišácky na Radka zamrkala.

O den později tedy Radek vyrazil do České Skalice znovu. Tentokrát na to tematicky správné školení. Vždyť co by to bylo za správného greenkeepera, kdyby neměl zájem si prohloubit odbornost...

.kesh

 

NAŠI PARTNEŘI