OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

NÁZVY JAMEK

JAK TO VZNIKLO...

Není mnoho golfových hřišť, kde jednotlivé jamky, krom číslování, mají i svá jména. Do této nepočetné skupiny patří i semilské golfové hřiště. K tomuto zvyku, dávat jednotlivým jamkám jména, se váže historka. Sice v průběhu let mnohokrát přeformulovaná, takže vlastně nevíme co kdo přesně řekl ale pointa zůstavá.

Jednoho slunečného rána, kdy se golfová fairway ještě třpytila jitřní rosou a od hladiny Jizery stoupal mlžný opar, vyrazili dva kamarádi - Jan "Jendys" Schovánek a Zdeněk "Eda" Nosek - na partičku golfu. Psal se rok 1972. Hra ubíhala - jamka za jamkou, až se ocitnuli na odpališti dnešní jamky č.8 - tehdy ještě bezejmenné. Jakmile se oba pokochali pohledem z odpaliště, které je umístěno zhruba 50 metrů nad úrovní hřiště, začali odpalovat své míče. Nebyli pravděpodobně toho dne v nejlepší formě, protože jim každá rána ukrajovala z jejich už tak tenkých zásob míčů. Když jim posléze míče došly, kdy jeden ukončil svoji dráhu letu v nedalekém areálu špitálu, další v Jizeře a o těch ostatních raději nemluvě, obrátil se Eda na partnera ve hře: "Tý Jendys, to je úplnej festival ran." Od té doby už této jamce nikdo neřekl jinak než Festivalová či zkráceně Festivalka.
Tak vznikla tradice dávat i ostatním jamkám jména.

NÁZVY JAMEK

#1 Jednička
#2 Dlouhá
#3 Havrdova
#4 Prcka
#5 Komínová
#6 Rytinka
#7 K Dubu
#8 Festivalová
#9 Jizerka

NAŠI PARTNEŘI