GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

Hvězdičkový pohár zůstává v Semilech

Uplynulý víkend patřil na semilském hřišti Hvězdičkovému turnaji. Již 19. ročník tohoto čtyřutkání mezi kluby GC Semily, GC Poděbrady, GK Líšnice a 1.JČGK Bechyně byl opět ukázkou gentlemanské a velmi přátelské atmosféry. A to i přesto, že o každý jeden bod se bojovalo jako o život.

Semilský reprezentační H-tým, ve složení – Tomáš Kraus, Jiří Vlček, Zbyněk Karban, Luboš Čech, Josef Hyška, Ivo Kubálek, Karel Bartoníček, Standa Hotmar, Zdeněk Kodejš, Radek Valenta, Vláďa Buchta a Michael Prokeš, bral tento turnaj velmi zodpovědně. Kapitán týmu, Tomáš Kraus, neponechal nic náhodě a do sestavy, jak je patrné podle jmen, povolal samé rutinéry. Pro tato utkání nešlo pouze o kvalitu uhraných handicapů ale především o psychickou odolnost, a morální a společenskou vyzrálost. A většina domácích hráčů se svých povinností, hájit klubové barvy, zhostila na jedničku. Zvláště pak při společném sobotním mítinku všech týmů, pod pergolou.

Tomáš Kraus se hned v úvodu rozhodl k riskantnímu kroku, když týmové eso, Zbyňka Karbana, nechal v sobotu odpočívat s tím, že ho nasadí až na finále. Jak je zřejmé, Tomáš měl v tým a jeho ducha takovou důvěru, že nic jiného než účast ve finále ani nepředpokládal.

Jelikož hostům z Poděbrad na sobotní utkání se semilskými chyběl jeden hráč, byl jim na hostování zapůjčen Vláďa Buchta. I to je jasná ukázka zmíněného gentlemanství. A protože v tomto utkání, proti Radkovi Valentovi, hájil Vláďa barvy jiného než domácího klubu seč mu síly stačily, domníváme se, že mu byla z Poděbrad učiněna nějaká zásadní nabídka. O co šlo, jsme se však nedozvěděli.  Ale ani to nepřineslo poděbradským vytoužený bod.  V sobotním utkání dostali od domácích, vyjádřeno tenisovým žargonem, „kanára“.

Semily vs Poděbrady / 7:0.

Bohužel „malou“ komplikací byla sobotní hospitalizace Radka Valenty, kterému se v těle cestou zasekl ledvinový kámen. A jak sám říká: „Zabalil jsem pyžamo, kartáček na zuby, po čtyřech jsem dolezl do auta a odjel večer do jablonecké nemocnice. Bylo mi, jako bych spolknul motorovou pilu“. Další výrazy, které specifikovaly jeho trápení, se bohužel nedají použít.

Nedělní finálová utkání mezi domácími a hráči z Líšnice slibovala nervy drásající duely. Vždyť tým Líšnice je několikanásobným držitelem tohoto prestižního poháru a byl plný tak zkušených hráčů, jako jsou - Prokop Sedlák, Karel Vopička, Zdeněk Polavka… Co jméno, to pojem v českém golfu.

Tomáš Kraus i Michael Prokeš své singly vzali pěkně od podlahy a nedarovali ani jamku. Oba ukončili trápení svých soupeřů už na jamce č. 10.

Velmi důležité body následně přinesli – ze singlu Zbyněk Karban a z foursomu pak Luboš Čech s Vláďou Buchtou. V tom okamžiku se kapitánovi týmu uvolnily strhané rysy, a povadlé koutky úst se mu obrátily vzhůru „nohama“. Okamžitě, pln euforie, se rozběhl do klubovny leštit vítězný pohár. Náš pohár!

Semily vs Líšnice / 5:2

Za rok nás čeká obhajoba prvenství v Bechyni. Nechme se tedy překvapit…

.kesh

 

 

---

Pozn. autora: Shora uvedené označení „H-tým“ je označení zcela rozlišovací a nemá vyjadřovat, že by snad kvalita týmu byla podřadnější.

NAŠI PARTNEŘI