GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

HYBLER GOLF CUP INVITATION No. 12

Uplynulá sobota patřila na semilském hřišti již 12. ročníku turnaje HYBLER GOLF CUP. Počasí vyšlo jaksepatří - jako by snad bylo dodáno na objednávku. Ranní mlžný opar se v zákrutu Jizery rozplynul ještě dříve než by jeden stačil říct "mlha", a celý turnaj provázelo slunečné počasí a ocelové nebe na hlavou. Lepší počasí si aktéři turnaje snad ani nemohli přát.

Co se týká občerstvení pro hráče, neponechal sponzor turnaje rozhodně nic náhodě. A pokyn zněl jasně: Je třeba vše zkonzumovat! Většina účastníků se tohoto úkolu zhostila více než zodpovědně, a proto se poturnajové posezení protáhlo až do pozdních večerních hodin. A že se neslo ve velice přátelském a pohodovém duchu, to už tak na 19. jamce v Semilech bývá pravidlem.

Poděkování, za opravdu povedený turnaj, touto cestou míří ke sponzorovi turnaje - firmě HYBLER GROUP a.s..

V jednotlivých kategoriích zvítězili - KURŠEL Sebastian, VAVŘINA Jiří a PĚNIČKA David /kompletní výsledky naleznete na serveru ČGF /.

Samotný turnaj okořenil dokonce „hole-in-one“. Ano, uvozovky jsou zde namístě, neboť toto nečistokrevné eso bylo zahráno z odpaliště Festivalky na green Jedničky. A to zřejmě typem úderu zvaným zágloba.

A aby nebylo takovýchto „nej“ málo, tři hráči obdrželi trest ve hře – dvakrát porušení místních pravidel a jednou odehrání nesprávného míče! Tolik trestů v jednom turnaji snad ani semilské hřiště nepamatuje. Ovšem - nestálo by to za zmínku, kdyby se provinění týkala začínajících hráčů. Ale u golfových rutinérů, jakými jsou členové semilského A-týmu, je to téměř alarmující. Možná i to nakonec mělo vliv na pořadí v hlavní kategorii turnaje.

Tak zase za rok?

Michael Prokeš

 

 

NAŠI PARTNEŘI