GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

I. LIGA DRUŽSTEV 2017 JE ZA NÁMI

Šilheřovice

Muži byli po úvodních dvou kolech, která se odehrála 10. - 11.6. v Šilheřovicích, na skvělé vedoucí pozici, a úkol tedy zněl jasně: Pohlídat si náskok 17 úderů na páté družstvo v pořadí, a mít tak možnost poprat se v play-off o finále a tedy i případný postup do Extraligy.

V kategorii žen to až tak optimistický pohled do tabulky týmového pořadí nebyl - 10. místo a ztráta 12 úderů na osmý tým. Ale holky jsou bojovnice...

Ypsilonka

Závěrečné třetí kolo a následné play-off proběhlo ve dnech 21. - 23.7. na liberecké Ypsilonce, která hostila i oba naše týmy - mužů a žen - v rámci I. ligy družstev 2017. V obou týmových soutěžích šlo rozhodně o hodně.

Hned ve čtvrtek, tedy ještě před samotným startem závěrečného kola, se ženy posunuly na 9. příčku pořadí, když do soutěže už nenastoupil vedoucí tým Čeladná Golf Club, a po pátečním kole na rány jim o pouhé 2 údery v celkovém součtu unikl postup na 8. místo, které zaručovalo boj ve středu tabulky a jistotu nesestupu do nižší ligové soutěže.

Mezi muže trochu nejistoty vnesly, ne úplně přesvědčivé, páteční výsledky. Napjatě se čekalo na celkový součet. Dá to – nedá to? Ale nakonec se ukázalo, že náskok ze Šilheřovic byl přeci jen dostačující.

Play-Off

Ženy, které těsně zaostaly na devátém místě /tedy ve skupině o udržení /, měly v sobotu na jamkové duely volno, když kontumačně postoupily přes - již zmíněný - Čeladná Golf Club. Rozhodně však nezahálely doma poleháváním na sofa. Rozebraly si odpolední pánské singly jako kedíci, nebo jako forecaddie.

Muži se, jako vítězové základní části, v sobotu utkali se Sokrates Golf & Country Club v semifinále o postup do nedělního finále soutěže. Po úvodních foursomech byl stav 2/1.

Odpoledne následovaly zápasy o 6 bodů v singlech. Průběžný stav zápasu se přeléval z jedné strany na druhou, a kapitán - toho dne nehrající - nevěděl, kam dřív na hřišti skočit. Vše dospělo až na 18. jamku, a zdálo se, že štěstěna se přiklání více na stranu Semiláků, když Michael Závěrka měl svůj míč omarkován na birdie a soupeř svým druhým úderem ležel ještě na ferveji, byť poblíž grýnu. Zbývalo jen pár okamžiků do dohrání rozhodujícího singlu... V tom se však ozval výstražný signál - hra byla přerušena! Nad Ypsilonkou se začaly prohánět nejenom hromy, ale i blesky.

Po dobré hodině a půl se živly zklidnily a mohlo se dohrávat. Vše se rázem otočilo. Bohužel, muži utkání se Sokrates Golf & Country Club o postup do finále nakonec prohráli těsně 4/5. Nevadí! Slovy Mirka Holuba: První liga taky dobrá.

A jak to nakonec všechno dopadlo?

Ženy nedělním vítězstvím 2/1 nad GC Pardubice potvrdily účast v první lize i v příštím roce, když zakončily východní část soutěže na 9. místě, a nemusí tedy čekat v nejistotě, jak to nakonec dopadne se sestupujícími v Extralize.

Muži se utkali ve zkráceném formátu "pouze" o čest a třetí místo. Rozhodně nepodlehli zklamání, nebo snad poraženeckým náladám ze soboty, a klubové barvy hájili odhodlaně do posledního úderu. Vítězství 3/2 nad GC Radíkov je usadilo na parádní konečné 3. místo letošního ročníku soutěže.

Bezvadná parta, výborný tým... Díky všem za skvělou reprezentaci klubu!

Poděkování: Martina Kodejšová, Lenka Zlatá Klikarová, Jana Vavřenová, Šárka Hyková, Magda Hradecká, Mirek Holub, Michael Závěrka, Jan Honza Schovánek, Petr Vošvrda, Honza Klikar, Filip Závěrka, Michal Kubeš a bezpochyby i Štěpán Buchta a Jakub Kuba Burian.

Michael Prokeš

Pořadí po základní části
Pavouk ženy a konečné pořadí
Pavouk muži a konečné pořadí

 NAŠI PARTNEŘI