OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

I. LIGA DRUŽSTEV 2017 JE ZA NÁMI

Šilheřovice

Muži byli po úvodních dvou kolech, která se odehrála 10. - 11.6. v Šilheřovicích, na skvělé vedoucí pozici, a úkol tedy zněl jasně: Pohlídat si náskok 17 úderů na páté družstvo v pořadí, a mít tak možnost poprat se v play-off o finále a tedy i případný postup do Extraligy.

V kategorii žen to až tak optimistický pohled do tabulky týmového pořadí nebyl - 10. místo a ztráta 12 úderů na osmý tým. Ale holky jsou bojovnice...

Ypsilonka

Závěrečné třetí kolo a následné play-off proběhlo ve dnech 21. - 23.7. na liberecké Ypsilonce, která hostila i oba naše týmy - mužů a žen - v rámci I. ligy družstev 2017. V obou týmových soutěžích šlo rozhodně o hodně.

Hned ve čtvrtek, tedy ještě před samotným startem závěrečného kola, se ženy posunuly na 9. příčku pořadí, když do soutěže už nenastoupil vedoucí tým Čeladná Golf Club, a po pátečním kole na rány jim o pouhé 2 údery v celkovém součtu unikl postup na 8. místo, které zaručovalo boj ve středu tabulky a jistotu nesestupu do nižší ligové soutěže.

Mezi muže trochu nejistoty vnesly, ne úplně přesvědčivé, páteční výsledky. Napjatě se čekalo na celkový součet. Dá to – nedá to? Ale nakonec se ukázalo, že náskok ze Šilheřovic byl přeci jen dostačující.

Play-Off

Ženy, které těsně zaostaly na devátém místě /tedy ve skupině o udržení /, měly v sobotu na jamkové duely volno, když kontumačně postoupily přes - již zmíněný - Čeladná Golf Club. Rozhodně však nezahálely doma poleháváním na sofa. Rozebraly si odpolední pánské singly jako kedíci, nebo jako forecaddie.

Muži se, jako vítězové základní části, v sobotu utkali se Sokrates Golf & Country Club v semifinále o postup do nedělního finále soutěže. Po úvodních foursomech byl stav 2/1.

Odpoledne následovaly zápasy o 6 bodů v singlech. Průběžný stav zápasu se přeléval z jedné strany na druhou, a kapitán - toho dne nehrající - nevěděl, kam dřív na hřišti skočit. Vše dospělo až na 18. jamku, a zdálo se, že štěstěna se přiklání více na stranu Semiláků, když Michael Závěrka měl svůj míč omarkován na birdie a soupeř svým druhým úderem ležel ještě na ferveji, byť poblíž grýnu. Zbývalo jen pár okamžiků do dohrání rozhodujícího singlu... V tom se však ozval výstražný signál - hra byla přerušena! Nad Ypsilonkou se začaly prohánět nejenom hromy, ale i blesky.

Po dobré hodině a půl se živly zklidnily a mohlo se dohrávat. Vše se rázem otočilo. Bohužel, muži utkání se Sokrates Golf & Country Club o postup do finále nakonec prohráli těsně 4/5. Nevadí! Slovy Mirka Holuba: První liga taky dobrá.

A jak to nakonec všechno dopadlo?

Ženy nedělním vítězstvím 2/1 nad GC Pardubice potvrdily účast v první lize i v příštím roce, když zakončily východní část soutěže na 9. místě, a nemusí tedy čekat v nejistotě, jak to nakonec dopadne se sestupujícími v Extralize.

Muži se utkali ve zkráceném formátu "pouze" o čest a třetí místo. Rozhodně nepodlehli zklamání, nebo snad poraženeckým náladám ze soboty, a klubové barvy hájili odhodlaně do posledního úderu. Vítězství 3/2 nad GC Radíkov je usadilo na parádní konečné 3. místo letošního ročníku soutěže.

Bezvadná parta, výborný tým... Díky všem za skvělou reprezentaci klubu!

Poděkování: Martina Kodejšová, Lenka Zlatá Klikarová, Jana Vavřenová, Šárka Hyková, Magda Hradecká, Mirek Holub, Michael Závěrka, Jan Honza Schovánek, Petr Vošvrda, Honza Klikar, Filip Závěrka, Michal Kubeš a bezpochyby i Štěpán Buchta a Jakub Kuba Burian.

Michael Prokeš

Pořadí po základní části
Pavouk ženy a konečné pořadí
Pavouk muži a konečné pořadí

 NAŠI PARTNEŘI