GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

MISTREM MEZI UČÍCÍMI PROFESIONÁLY JE JIŘÍ JANDA

Novým českým mistrem ve hře na rány mezi profesionálními trenéry se stal zkušený Jiří Janda. Jednapadesátiletý hráč dokázal vyhrát dvoudenní Mistrovství Czech Pro Am Teaching, které dnes skončilo v Berouně.

Historicky první Čech, který kdy dokázal projít cutem na European Tour, má za sebou složitou rekonvalescenci po těžkém úrazu nohy. Stále ještě navíc splňuje i podmínky pro hru mezi paragolfisty, přesto už znovu sbírá úspěchy. Před týdnem obsadil druhé místo ve své kategorii na Mistrovství světa SKI&Golf, v Berouně už dnes zvedal pohár nad hlavu v kategorii profesionálních trenérů v konkurenci řady výrazně mladších hráčů.

Po prvním kole se zdálo, že k titulu má po výsledku 68 (-4) našlápnuto Rudolf Nechanický junior, ale ani dnešních 72 ran mu nestačilo na více než dělené třetí místo. Jiří Janda odstartoval v deštěm ovlivněném úvodním kole na 71 ranách, ale výsledek 66 v ideálním počasí mu přinesl první místo s náskokem jednoho úderu před Vojtěchem Dostálem (70+68). Dělené třetí místo bral i Vít Šimek (73+67).

"Nehrál jsem na vítězství. Hrál jsem pro skvělý pocit, že tady zase můžu být. Padlo tam pár puttů… Asi to tak mělo dopadnout,“ zářil vítěz.

Turnaj měl také charitativní podtext. Tombola na podporu vážně nemocné Viktorky Mužíkové vynesla patnáct tisíc korun.

Zdroj: ČGFNAŠI PARTNEŘI