GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

Mistrovství GCS na rány 2015

Mistry klubu Martina Kodejšová a Petr Vošvrda

 

Den první: Ženy mají přednost

Úderem deváté vyrážejí na hřiště jako první, a stírají rosu na fervejích, ženy.

Jak je již tradicí, chladný mlžný opar v údolí Jizery předpovídá slunečný den a ocelové nebe - ideální čas na toulky okolní přírodou. Ale jaké pak toulání. Je tady vrchol sezóny. Je třeba ostatní přesvědčit o svých herních kvalitách. Vydobýt si trochu té lokální slávy. Ani rána nesmí přijít nazmar.

V kategorii žen se už při pohledu na startovní listinu nepředpokládalo žádné velké překvapení. Možná snad trochu těsnější souboj o mistrovský titul, prso na prso – chtělo by se říci. O kvalitách Martiny Kodejšové nebylo pochyb. Strojovou hrou si došla v prvním kole pro solidních 69 /+5/. Co by za to někteří ostřílení borci v mužské kategorii dali.

Na Martinu trochu dorážela Terezka Plachá. S odstupem pěti ran /74/ však přenocovala na druhé pozici.

Ne zrovna v nejlepším rozpoložení zřejmě zastihlo sobotní dopoledne ostřílenou harcovnici Martinu Plachou. Výsledek 85 hovoří za vše. Ale Martina už má letos splněno - může se pyšnit mistrovským titulem z MMČR seniorů. Kdo z nás mladších se tím může pochlubit?

O to větším potěšením je výsledek Lenky „Zlaté“ Klikarové. Spolehlivých 78 ji dává už po sobotě téměř jistotu místa na bedně.

V mužské kategorii je to trochu jiná káva. Bookmakeři nastavili evidentně kursy na papírové favority správně. Na děleném prvním místě se se shodným výsledkem 68 usadili Petr Vošvrda a Jan Schovánek. Aby také ne, když jsou oba nosnými pilíři semilského A-týmu.

Michal Kubeš, na jehož vítězství v pátek, po chlubivém komentáři na sociálních sítích, kurzy rapidně dropovaly, se zdál být po první devítce smířen s pozicí někde uprostřed leaderboardu. Ovšem pak, jako by se probral z klinické smrti a to co následovalo vrací Michala do hry o titul. Druhá devítka -1 a skóre 70. A to zlí jazykové tvrdí, že druhá devítka je v Semilech těžší.

Pravým opakem byl průběh hry černého koně mistrovství, Michaela Závěrky. Ten, jako by chtěl naznačit, že umí výkonnostně ostřílenějším „plejerům“ výsledkově pěkně přišlápnout paty, první devítku vystřihnul +1. Druhá devítka mu však lehce proklouzávala mezi prsty. Snad si uvědomil tíhu okamžiku. Možná drobná nervozita… Skóre 71.

Druhý den rozhodně slibuje zuřivé boje o mistrovský titul. Vždyť v rozmezí pěti ran je hned sedm hráčů. Je zřejmé, že někteří budou zle dotírat odzadu. Dají se jistě předpokládat mnohá překvapení.

Na druhé kolo byl stanoven cut - 24 mužů a 6 žen.

 

Den druhý: Žádná velká překvapení

V kategorii žen potvrdila roli favoritky Martina Kodejšová a nenechala nikoho na pochybách, jak zkušená je hráčka. Pravda, skóre 72 není na Martinu zrovna žádný přepych, ale na mistrovský titul to v konečném součtu bohatě stačilo.

S odstupem za Martinou zaostala Tereza Plachá, a o délku parníku pak zbytek startovního pole. Přestože o parník, třetím místem potěšila, jistě nejenom sebe, Lenka Klikarová.

V průběhu kola narušila hráčskou pohodu krátká, ale silná průtrž mračen. A na takové rozmary počasí nejsme tady v Semilech letos právě zvyklí. Ale není špatného počasí, jen špatně oblečeného golfisty.

V kategorii mužů udržel nervy na uzdě i v neděli Petr Vošvrda ­a dobyl tak, po tuhém boji s Honzou Schovánkem, vítězný titul mistra klubu. I když… Nenápadně, ale jistě odzadu dotahoval Michael Prokeš, který - po drobné herní odmlce, kdy na několik let odložil golfové hole do kouta, - dostal letos opět chuť prohánět míče po fervejích. Se skóre 68 se vklínil mezi oba jmenované a obsadil druhé místo.

Celková skóre za očekáváním? Možná. Je třeba však vzít v úvahu i kvalitu hřiště, která, nejenom v Semilech, utrpěla díky abnormálně suché sezóně.

Poděkování patří správě hřiště. Chlapci dělali, co mohli…

.kesh

Kompletní výsledky naleznete na serveru ČGF

 

 

Mistři GCS ve hře na rány Martina Kodejšová a Petr Vošvrda

NAŠI PARTNEŘI