GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

MISTRY GCS VE HŘE NA RÁNY MARTINA KODEJŠOVÁ A ROBERT SCHOVÁNEK

O víkendu 17. - 18. září jsme měli na programu vrchol sezony - klubové mistrovství ve hře na rány. Tituly obhajovali Martina Kodejšová a Petr Vošvrda. Letos bylo mistrovství otevřeno i pro hráče se statutem PRO. Na domácí mistrovství si tak našli čas a zúčastnili se profesionálové - Martin Vancl a Robert Schovánek. A na konečných výsledcích to bylo opravdu znát. Je jen škoda, že pracovní vytíženost či osobní důvody neumožnily účast i jiným zvučným jménům semilského golfu.

ŽENY

Je už bohužel, více než méně, tradicí, že startovní listina v kategorii žen je na klubových mistrovských soutěžích poněkud prořídlá co do počtu účastnic. Ale kvalitní výsledky tomuto zklamání nakonec daly zapomenout. Po prvním kole, ve kterém Martina Kodejšová předvedla parádních 68 ran se zdálo, že o titulu je opět rozhodnuto. Za Martinou ztrácely čtyři údery Lenka Klikarová a Tereza Plachá. O další ránu zpět pak Martina Plachá. Nutno poznamenat, že skvělý výsledek 72 ran Lenky Klikarové v sobotní kole byl milým překvapením, a mnozí muži Lence také s uznáním vysmekli velkou poklonu.

Nedělní druhé kolo však bylo z jiného soudku. Martina Kodejšová neměla zřejmě svůj den a druhé kolo ji zcela nevyšlo. Možná se na tom podepsalo i odsunutí startu o téměř celou hodinu z důvodu lehce podmáčených grýnů po nočním dešti. Oproti tomu Tereza Plachá, které druhé kolo vyšlo TÉMĚŘ na jedničku, byla v tom okamžiku s uhraným výsledkem 68 klubovou mistryní. Jenže… Právě při psaní tohoto příspěvku bylo zjištěno, že byl u Terezy špatně zapsán výsledek na výsledkovém lístku 2. kola, na posledních dvou jamkách. Proto musel být uplatněn dodatečný trest – diskvalifikace /viz pravidlo 6-6.d./.

Stoprocentně nešlo o úmysl, ale o pochybení zapisovatele a následně i hráče při kontrole zápisu. Taková chyba v tak povedeném kole…

S konečnou platností je tedy mistryní klubu, původně druhá v pořadí, Martina Kodejšová.

MUŽI

Martin Vancl měl v sobotu opět nakročeno k pokoření rekordu hřiště. Bohužel - k pěti berdíkům přidal i tři utrápená double bogey v řadě. A na dříve predikovanou jasnou záležitost pro Martina, jak jsme u něho poslední dobou v Semilech už tak nějak zvyklí, to najednou rozhodně nevypadalo.

Podle očekávání se na špici výsledkové listiny po sobotním kole usadili „profíci“ Martin Vancl a Robert Schovánek, a to shodným výsledkem 65 ran /+1/. O pouhé tři údery zpět zaostali Jan Schovánek jun. a Lukáš Eda Nosek. A dalo se proto předpokládat velké drama ve druhém kole. Nic nebylo rozhodnuto.

V případě Lukáše Edy Noska, který si na klubové mistrovství odskočil z chrámu Páně, nebyl sobotní výsledek 68 ran pro zasvěcené až tak velkým překvapením. Pravda - po mnohaleté herní odmlce zaslouží jeho výkon veliký respekt. Eda v žádném případě neponechal nic náhodě a celý týden se zodpovědně připravoval. A nejenom na golfovém pažitu.

V průběhu nedělního kola se vedení, byť těsné, přelévalo z jedné strany na druhou a nebyl zde opravdu prostor pro sebemenší chybu či snad zaváhání. Oba favorité, Martin Vancl i Robert Schovánek, si toho byli dobře vědomi. To však mohlo nahrávat do karet Janu Schovánkovi jun., který oběma ve flightu mocně sekundoval. Když se dva perou… Honza svojí hrou dával srozumitelně najevo, že svou kůži lacino neprodá. Jeho konečných 66 ran /+2/ toho je jasným důkazem.

I po pětatřiceti odehraných jamkách měli Martin a Boban shodný počet ran. A jelikož poslední 18. jamka - Jizerka, je pro oba víceméně lahůdkou, vypadalo to, že závěr mistrovství nakonec okoření rozehrávka.

Drobné zaváhání a malá nepřesnost Martina při drajvu, a na 18. jamce zapisuje bogey.

Robert Schovánek, jindy „horká hlava“, udržel tentokrát nervy na uzdě, a poklidným parem zakončil poslední jamku celého mistrovství. O pouhou jednu ránu tak zvítězil před Martinem Vanclem, a získal zaslouženě mistrovský titul.

Výsledky naleznete na serveru ČGF

.keš

 

 

NAŠI PARTNEŘI