GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

MISTROVSTVÍ KLUBU VE HŘE NA JAMKY

Oproti původně slibovanému podrobnějšímu reportu z letošního jamkového mistrovství klubu se omezíme pouze na konstatování faktů.

Mistry GCS ve hře na jamky 2016 jsou, mezi ženami - Martina Kodejšová, a mezi muži - Michael Prokeš.

Letošní ročník mistrovství byl bohužel poznamenán početným "odstoupením před hrou" /RTD/ v průběhu samotného jamkového klání.

Za zmínku snad stojí jen průběh samotného nedělního finále - Radek Valenta vs Michael Prokeš. Utkání začalo těsně po poledni, a hra byla v průběhu přerušena hned dvakrát kvůli hromům, bleskům a přívalům vody shůry. Poprvé, za stavu 1/0 pro Radka Valentu, po 3. jamce. Podruhé, po 18. jamce, za stavu All Square.

Už už to pro Michaela po sedmnáctce za stavu 1/0 vypadalo nadějně a stačilo osmnáctou jamku půlit. Ale to by nebyl Radek, aby, jak je u něho zvykem, pod tlakem a tíhou okamžiku nepředvedl jeden ze svých lišáckých kousků. Z dobrých 50 metrů přihrál svůj druhý úder na jisté birdie, kdy míček do jamky už v podstatě nakukoval a zastavil se těsně za jamkou. Michaelův zahraný par byl jen chabou odpovědí. Nebylo zbytí... Do rozhodnutí!

V podvečer, po zmíněném druhém přerušení, hra pokračovala. Nakonec Michael přece jen Radka udolal, když o titulu rozhodla až 21. jamka. Radek Valenta pak po hře poznamenal: Ale na dědka dobrý, ne?

Pavouk jamkového mistrovství [PDF]

.kešNAŠI PARTNEŘI