GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

Mistry GCS ve hře na jamky Schovánek a Kodejšová

Klubovými mistry ve hře na jamky pro rok 2015 se stali Jan SCHOVÁNEK jun. a Martina KODEJŠOVÁ

Letošní finálové neděli Mistrovství klubu ve hře na jamky 2015 předcházela kvalifikace, která se uskutečnila 9. 5. 2015. Kvalifikace byla sehrána na 1 x 18 jamek bez vyrovnání a 21 mužů a 7 žen, se utkalo o co nejlepší postavení v jamkovém pavouku.  

Do 27. 6. 2015 byla sehrána jednotlivá kola a v neděli 28. 6. 2015 bylo sehráno semifinále, finále a zápasy o třetí místo.

Mezi poslední čtyři ženy postoupila Martina Kodejšová, Lenka Klikarová, Martina Plachá a Tereza Plachá. První semifinále mezi Martinou Kodejšovou a Lenkou Klikarovou bylo předehráno již před týdnem a Martina po vítězství 7/5 čekala tak na svou finálovou soupeřku. Druhé semifinále, mezi Martinou Plachou a její dcerou Terezou, se odehrálo v nedělní dopoledne a tak jako v roce 2014 vyhrála Martina, letos postoupila do odpoledního finále výsledkem 5/4. Martina svůj rozhodující náskok získala precizním výkonem již v první devítce a pak již svůj náskok uhájila do vítězného konce.

Finalisté /zleva/: Martina Plachá, Jan Schovánek jun., Martina Kodejšová a Milda Janata

 

V mužské kategorii se do semifinálových klání probojovali Jan Schovánek jun., Michael Závěrka, Břetislav Bažant a Miloš Janata. První semifinále mezi Honzou a Michaelem slibovalo velký zápas, protože se jednalo o loňské finalisty a členy našeho prvoligového týmu. Honza potvrdil svou letošní formu a přes veškerou snahu Michaela se výsledkem 4/3 posunul do odpoledního finále.  Druhé semifinále proti sobě svedlo dvě semilské stálice a rutinéry,  Břéťu a Mildu. Zápas pro sebe bezchybnou hrou poměrem 3/1 rozhodl Milda a stal se tak překvapivým, ale zaslouženým druhým finalistou.

Do prvních dvou odpoledních zápasů vystartovali dvojice žen a mužů, které se utkali o třetí místa. V ženách Lenka Klikarová a Tereza Plachá. Tereza po ranní prohře svůj odpolední zápas zvládla na výbornou a slavila vítězství 6/5 a tím se umístila na celkovém třetím místě.

V mužích se o třetí místo utkali Michael Závěrka a Břetislav Bažant. I zde favorit potvrdil svoji roli a Michael po vítězství 5/3 obsadil celkově třetí místo.

A finále?

V ženách jednoznačně zápas nejlepších semilských hráček, opor našeho prvoligového týmu. Naše Martiny se utkaly v krásném utkání a po výsledku 3/1 se mistryní GC Semily v jamkové hře stala Martina Kodejšová.

V mužích se ve finále utkali letošní semilská jednička Jan Schovánek jun. a golfový stratég Miloš Janata. Už samotné finále bylo pro Mildu velkým úspěchem a odměnou za jeho píli a tréninkový přístup. A Milda příkladně bojoval i ve finále. Po devítce byl stav 0 : 0 a tento stav držel Milda i ve druhé devítce. Až na Havrdovce Honza zúročil svoji letošní formu a prvoligové zkušenosti a za svým letošním titulem vykročil vítězstvím 4/2. Tak se pro letošní rok stal mistrem GC Semily v jamkové hře Jan Schovánek jun.

Gratulujeme Martině Kodejšové a Janu Schovánkovi jun. k získání letošních titulů mistryně a mistr GC Semily v jamkové hře, všem ostatním děkujeme za účast na letošním jamkovém mistrovství. Slavnostní vyhlášení bude provedeno na VH za rok 2015.

A na závěr již jen informace soutěžního výboru a výboru GC Semily. V průběhu letošní jamkové soutěže proběhla diskuze k modelu jamkového mistrovství. Vznikla řada zajímavých námětů a tak společně připravíme pro rok 2016 změnu pro další zatraktivnění naší dlouholeté klubové soutěže.

Výbor GCS

 

Pavouk ŽENY | Pavouk MUŽI  [soubory ve formátu PDF]

 

NAŠI PARTNEŘI