GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

PRÁZDNINOVÝ SUMÁŘ ANEB CO BY NEMĚLO ZAPADNOUT

JAMKOVÝ POHÁR MISTRŮ KLUBŮ / Stará Boleslav

O mistra mezi mistry bojovala v pátek 30/6 ve Staré Boleslavi i Martina Kodejšová v rámci desátého ročníku Poháru mistrů klubů ve hře na jamky. Martina až ve finálovém duelu o titul podlehla loňské semifinalistce Anežce Podhorné. Mezi muži jsme zastoupení neměli.

NOČNÍ TURNAJ

Historicky první noční turnaj, s tematicky příhodným názvem NočníK, se na semilském hřišti odehrál 4/7, a premiérovým vítězem se stal Jan Honza Schovánek. Prý měl před soupeři nemalou výhodu jelikož děsně rád ponocuje, a tak se v průběhu turnaje cítil jako ryba ve vodě.

I. LIGA DRUŽSTEV 2017 / Liberec - Ypsilonka

Muži proti Sokrates Golf & Country Club v boji o postup do finále, a tedy případný souboj o postup do Extraligy, prohráli těsně 4/5, když se o pátem postupovém bodu rozhodovalo až na 18. jamce. O třetí místo pak zdolali GC Radíkov 2/1.

Ženy, i tak trochu se štěstím, udržely účast v první lize i pro příští rok. Ale na to se historie rozhodně ptát nebude. První ligu máme opět jistou.

Muži 3. místo, ženy 9. místo.

GOLFOVÝ TÁBOR SEMILSKÝCH NADĚJÍ / Myštěves

Výběr našich mladých nadějí vyrazil v neděli 30/7 na týdenní golfový tábor v Myštěvsi. Těm našim rošťákům se to děsně líbilo, ale žádný si zpátky do Semil singl handicap nedovezl. Tak uvidíme...

NOVÉ ODPALIŠTĚ NA DUBOVCE

Bylo dobudováno nové odpaliště na Dubovce, a svoji premiéru mělo na turnaji Šlahoun masters.

ŠLAHOUN MASTERS 2017

Pravidlo „třikrát a dost“ pro Martina Vancla zřejmě neplatí, a už počtvrté v řadě exceluje a obléká zelené sako pro vítěze. Někteří už Martina potají, i závistivě, přezdívají Zelený démon nebo Sběratel sak. Ale všeho do času!

DĚTSKÁ TOUR SEVEROVÝCHOD / Liberec - Ypsilonka

Tomáš Macek hraje 16/8 na jamce č. 6 /par 3/ hole-in-one!

SEMILSKÁ LETNÍ TOUR 2017

Turnajový "maraton" Semilské letní tour vyvrcholil v sobotu 12/8 finálovým turnajem Prezidentský, který se odehrál - jak jinak - pod patronátem prezidenta klubu. Celé serie turnajů se účastnilo suma sumárum 232 hráčů. Absolutním vítězem SLT 2017 se stal Milan Špidlen. Nutno také zmínit umístění super seniora a semilského matadora Luboše Čecha, který v celkovém pořadí obsadil 4. příčku a dokazuje tak, že výkonnostně pořád stačí i na nás podstatně mladší hráče.

CZECH INTERNATIONAL SENIOR AMATEUR CHAMPIONSHIP 2017 / Karlovy Vary

Další skvělý úspěch zaznamenaly klubové barvy, když na Mezinárodním mistrovství ČR na rány seniorů, které se odehrálo v Karlových Varech 15.-17.8., Michael Závěrka /78, 80, 79 / obsadil v těžké konkurenci parádní 8. místo. A že tam byly panečku nějaké kapacity.

SEMILÁKŮM HŘIŠTĚ V ČESKÉ LÍPĚ EVIDENTNĚ SEDÍ / Česká Lípa

V pořadí 4. turnaj Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour v Golf Resort Česká Lípa přinesl radost klubovým barvám hned dvakrát. Michael Závěrka /74, 74 / v kategorii seniorů svůj druhý start v tour zároveň proměnil ve druhé vítězství, a Martina Kodejšová /76, 75 / v kategorii MID mezi ženami, počtvrté v řadě obsadila pomyslnou bednu - 3. místo.

HYBLER GOLF CUP INVITATION NO. 13

V rámci turnaje byl 26/8 ustanoven nový dámský rekord hřiště, pod který se podepsala Martina Kodejšová výsledkem 63 ran /-1/.

A pak, že jsou prázdniny okurkovou sezonou.