GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

PREMIÉROVÝ TITUL MISTRA KLUBU PRO TOMÁŠE MACKA

Při pohledu na startovní listinu mužské kategorie letošního klubového mistrovství bylo těžké předem predikovat, kdo že se bude v neděli pyšnit mistrovským titulem. Papíroví favorité byli jasní, a účast jednoho "profíka" slibovala boje na ostří nože. Lehký náskok po prvním kole nabral Tomáš Macek. S nevelkým výsledkovým odstupem následovala skupinka zkušených a ostřílených reprezentantů klubového výběru. Vše se zdálo otevřené, a i pro bookmakery by to byl tuze tvrdý oříšek, jak vypsat kurzy fér.

Těsně před startem nedělního kola odstoupil Robert Schovánek pro zranění. Jak sám řekl: "Po sobotním bídném výsledku jsem si musel dát doma ledovou sprchu, a nedopatřením jsem uklouzl po mýdle." A tak místo reparátu na hřišti navštívil Boban s pohmožděnou rukou RTG oddělení místní nemocnice. .

V neděli zazdil bohužel veškeré šance na případné vítězství i Petr Vošvrda, a to hned na první jamce. Skóre 11(!) je otřesným zápisem v Petrově skore kartě. .

Ani mocný finiš (ex)kapitána "áčka" Michaela Prokeše ve druhém kole nestačil... Nakonec tedy zvítězilo dravé mládí nad rutinou a zkušeností, a premiérový klubový titul, po výsledcích 65 a 69, právem patří Tomášovi. .

V ženské kategorii se dal tušit souboj o titul mezi Lenkou Klikarovou a Sárou Pěničkovou. Ovšem stálice semilského výkonnostního golfu, Lenka Klikarová, rozehrála svůj dvoukolový part téměř mistrovsky, a bylo zřejmé, že náskok 7 ran po prvním kole bude naprosto dostačující. A to se i potvrdilo. Ve druhém kole si Lenka svou hrou "na jistotu" ohlídala soupeřky, a po výsledcích 77 a 80 dokráčela pro letošní titul. .

V kategorii seniorů obhájil titul Milda Janata. Za jím zapsané výsledky 77 a 77 by se v žádném případě nemusel stydět žádný, podstatně mladší účastník mistrovství. .

Kompletní výsledky na serveru ČGF

.kešNAŠI PARTNEŘI