GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

PRVOLIGOVÉ VYSTOUPENÍ MUŽŮ – VÝSLEDKOVĚ JAKO NA HOUPAČCE

Solidní 5. místo obsadil A tým mužů ve skupině Východ letošního zkráceného ročníku prvoligové soutěže družstev, která se odehrála ve dnech 24-26/7 na hřišti Ypsilon Golf Liberec třemi koly na rány. Ale vystoupení mužů, jako týmu, ve druhé nejvyšší soutěži bylo letos poněkud rozpačité a výsledkově přesně jako na houpačce.

Po prvním kole to vypadalo, že kapitán (který bohužel musel koučovat pouze po telefonu) - až na jednu výjimku - obmění ve vteřině celý kádr. Jediný Filip Závěrka výsledkem 76 (+4) držel klubový prapor jakž takž zavěšený na žerdi.

Zřejmě hrozba možného střídání se podepsala na tom, že kluci do druhého soutěžního dne nastoupili jako vyměnění a vyždímali ze sebe téměř všechen um a dovednosti. O tom svědčí i nejlepší dosažený týmový součet ten den. Michael Závěrka dokonce zapisoval výsledek 71 (-1)! Po dvou kolech čtvrté místo a ztráta pouhých 9 ran na vedoucí tým.

Nervozita? Těžko říct. Nic už na skutečnosti nezmění, že třetí hrací den se veškeré naděje na možný postup do Extraligy rozplynuly v podstatě hned po druhém zapsaném výsledku. Parádních 72 (Par) Honzy Schovánka bylo už jen labutí písní...

Ano, s přihlédnutím ke všem okolnostem není letošní umístění rozhodně žádným propadákem. Přesto ale kapitán, po své autoreflexi - údajně, při nejbližším zasedání klubové sportovní komise navrhne (a dokonce bude i hlasovat "pro") své odvolání z funkce.

Sestava: Tomáš Macek, Michael Závěrka, Filip Závěrka, Honza Schovánek, Petr Vošvrda a Ondra Vošvrda

Kompletní výsledky naleznete na webu ČGF...


.keš

NAŠI PARTNEŘI