GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

SESTAVY DRUŽSTEV PRO LIGOVOU SOUTĚŽ 2017

Sice máme teprve březen, ale SESTAVY PRO LETOŠNÍ LIGOVOU SOUTĚŽ májí již vcelku ostré kontury.

U mužů není o čem pochybovat. Železobetonovým základem týmu je pětice ostřílených borců: Miroslav Holub, Petr Vošvrda, Michael Závěrka, Jan Schovánek jun. a Honza Klikar. Vcelku se tedy dá předpokládat, že o šesté místo v základní sestavě bude letos poměrně velké tlačení ve frontě. A v takovém případě není možné zavřít oči, rukou zalovit v klobouku a spoléhat, jaké jméno mezi prsty uvízne. Žádná losovačka. Hezky - pěkně - transparentně! Proto bude vypsána kvalifikace právě o to šesté místo člena týmu, a místa náhradníků. Podmínky budou zveřejněny nejpozději do konce března.

S děvčaty to z počátku vypadalo trochu zamotaně. Ale to bychom nesměli být v Semilech, abychom nějaký ten oříšek nemuseli pravidelně louskat. Nakonec ale vždy neporušené jádro vydolujeme.

Martina Kodejšová, Jana Vavřenová, Lenka Klikarová st., Magda Hradecká a Šárka Hyková - to je tým, který se letos v soutěži popere - a buďme upřímní - především o udržení. Ovšem svým přístupem, kdy se k reprezentaci klubu postavily čelem i přes "drobné" zdravotní problémy, pracovní vytížení nebo rodičovské povinnosti, nesmírně potěšily nehrajícího kapitána. Ale především - holky jsou bojovnice. A bez boje to přeci nevzdáme!

Letos již bohužel nemůžeme počítat s dřívějšími oporami - Terezou a Martinou Plachou, které budou od letošní sezony reprezentovat jiný klub. Ale takový je sportovní život. A přestupy z týmu do týmu vidíme ve sportu co chvíli.

A vyjádření (ne)hrajícího kapitána obou týmů? "Šilheřovice, to bylo pro Semiláky vždy téměř domácí hřiště. Jsem přesvědčen, že si pro závěr soutěže vytvoříme dostatečnou vatu," říká Michael Prokeš a dodává: "U mužů si troufám s jistotou predikovat umístění na bedně, a tajně doufám... Doufám, že se popereme i o postup do Extraligy. A holkám věřím, že první ligu v Semilech s přehledem udrží."

Na závěr Michael rozpačitě poznamenal, že sám netuší, jak si poradí s náročným kvalifikačním sítem o místo hrajícího (kapitána) a jestli se mu případně do auta vejde horské kolo místo holí.

Cíle jsou tedy nastaveny jasně. Teď už zbývá jen potvrdit přihlášku do soutěže. Držíme palce!

---
Termíny prvoligových klání: 10. - 11.06. Šilheřovice a 21. - 23.07. Ypsilon Liberec


.keš

 

 

NAŠI PARTNEŘI