GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

Šlahoun Masters 2015

Rozepisovat se dlouhým reportem o atmosféře letošního ročníku turnaje Šlahoun Masters by bylo zcela zbytečné. Kdo byl - ví... Tak snad pouze několik vět.

V pátek proběhlo slavnostní zahájení turnaje v hostinci Pod Mošnou. Nezasvěcenému by se mohlo zdát, že úvodní slovo referenta pro styk /s médii/ a tiskového mluvčího turnaje, Lukáše Edy Noska, - i kdyby bylo o poloviny kratší stále by bylo dlouhé. Ale to by nebyl Eda.

V rámci zahájení proběhlo zcela transparentní losování sobotních flightů. V žádném případě se nejednalo o nějakou pochybnou losovačku. Sice byly na soutěžní výbor turnaje vyvíjeny jisté tlaky jak to správně "nalosovat", ale ředitelka turnaje, Martina Kodejšová, nepřipustila ani v nejmenším žádnou diskusi.

Byla představena věčně putovní cena turnaje, jejíž autorkou je akademická malířka a jedna z nejlepších sklářek, Gizela Šabóková, která tuto cenu šlahounům věnovala.

Došlo i na dojemná setkání po /mnoha/ letech.

Páteční program proběhl v poklidu a seriózně. Ano, našlo se pár zúčastněných, kteří - přestože byli přítomni, znají závěr banketu pouze z vyprávění.

Samotný hlavní turnaj Šlahoun Masters by se dal charakterizovat lakonicky snad takto: teplo, žízeň, pot, vosy, teplo, pot, žízeň...

A zelené sako? To je znovu v dobrých rukách. Absolutním vítězem letošního ročníku se stal opět Martin Vancl a obhájil tak loňské vítězství. Snad jen - to sako by chtělo už pomalu přežehlit.

/ Kompletní výsledky naleznete na serveru ČGF /

 

Po krátkém vydechnutí po hře, doplnění tekutin a vydatném nasycení, byl v sobotu odpoledne na programu rychlostní golf. Podstatou rychlostního golfu je dopravit míček zcela regulérně z prvního odpaliště do jamky osmnácté, tedy odehrát všech osmnáct jamek . A pokud možno na co nejméně úderů. 
Dobrá třicítka hráčů a běhačů, kteří sprintem dopravovali míček mezi jednotlivými jamkami, na pokyn časomíry spustila golfový kolotoč. Na semilském hřišti do platí doslova.

Při prvním pokusu nebyl čas, alespoň dle výrazu tváře organizátorů, bůhvíjaký. Pro druhý pokus však kapelník skvěle sladil orchestr. A čas? 18:27.80! Za necelých osmnáct a půl minuty se míček, 86 údery, dostal z prvního odpaliště do osmnácté jamky. A byl tak neoficiálně pokořen čas pokusu před sedmnácti lety.

Co dodat závěrem? Šlahouni, díky! Zase za rok?

.kesh

Spoustu fotografií naleznete na fcb Šlahoun Masters

 

NAŠI PARTNEŘI