GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

SOUTĚŽ DRUŽTEV 2016 - I. LIGA, KUNĚTICKÁ HORA

Ve dnech 11. - 12. června hostila Kunětická Hora prvoligovou soutěž družstev mužů a žen. Odehrála se zde první dvě kola regionu VÝCHOD. Jak již bylo naznačeno v předchozí predikci, potvrdilo se, že zvláště pro semilský tým mužů to nebyla žádná procházka růžovým sadem. Nejeden člen týmu musel spolknout hodně hořkou pilulku. Jiný zase vypít kalich hořkosti opravdu až do dna. Jak trefně poznamenal Michael Závěrka: Jo, Kuňka nejsou Semily!

O to větší uznání patří ženám, které se doslova pochlapily, a s těžce střiženým hřištěm - a "nažehlenými" grýny - se popraly jaksepatří. Díky tomu mají velmi reálnou šanci bojovat v dalších kolech soutěže - včetně Play-off, které se odehraje za měsíc na Ropici, o přímý postup do Extraligy. Z jedenácti týmů jsou na skvělém 3. místě, a na druhý Golf Club Olomouc ztrácí pouhých 7 ran.

U mužů je to poněkud z opačného konce - prozatím 10. pozice ze dvanácti týmů, ale nijak zásadní ztráta na 8. pozici v pořadí. Nepropadejme proto předčasně panice. Šance na udržení v soutěži žije.

V obou případech je rozhodně o co bojovat. A týmový duch je téměř hmatatelný.

Závěrem, snad jen pro ilustraci, citace, že hřiště bylo k některým hráčům "trochu" surové: "Už jsi někdy ztratil třináct míčků za kolo?", nevěřícně poznamenal Ondra Vošvrda po dohrání sobotního kola.

Kompletní výsledky z úvodu soutěže najdete na serveru ČGF – DRUŽSTVAMUŽIŽENY

.kešNAŠI PARTNEŘI