GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

SOUTĚŽ DRUŽTEV 2016 - I. LIGA, ROPICE

Součástí prodlouženého ligového víkendu, ve dnech 15. - 17.července, bylo i pokračování prvoligové soutěže družstev na hřišti Beskydského GC, v Ropici. Východní část této soutěže absolvovaly i týmy mužů a žen GC Semily. A v celkovém hodnocení rozhodně nepropadly.

Ženy

Po dvou úvodních kvalifikačních kolech, které se odehrály na Kunětické hoře, ženy /Martina Plachá, Martina Kodejšová, Tereza Plachá a Lenka Klikarová sen./ okupovaly 3. příčku průběžného pořadí. A to zcela zaslouženě a s přehledem. Bylo zřejmé, snad i jisté, že se nakonec poperou o postup do Extraligy. A to se nakonec potvrdilo…

Po zhlédnutí předpovědi počasí, i při pohledu na oblohu nad horizontem masivu Slezských Beskyd, se dal tušit trochu vlhčí golfový víkend.

Jelikož, těsně před odjezdem do Ropice, nastaly drobné potíže se sestavou a zdálo se, že ženy nakonec pojedou ve třech, bylo nutné se zamyslet. Co s tím? Volba tedy padla na Magdu Hradeckou, poslední a jedinou možnost, která se nechala na poslední chvíli přemluvit. Magda se zhostila své role na výbornou. A to nejenom v závěrečném kvalifikačním kole, ale především v jamkové hře.

Po pátečním, třetím kvalifikačním kole na rány, děvčata lehce propadla o jednu příčku – na 4. místo. V sobotu tedy následovalo semifinálové utkání v jamkové hře s týmem Sokrates GCC, kterému však podlehly ½ : 2 ½ . Větší drama však následovalo v neděli. Za stavu 1 : 1, kdy Tereza Plachá prohrála svůj duel s Terezou Vavruškovou, a naopak obě Martiny - Kodejšová a Plachá, vyhrály foursoma, dohrávala svůj singl Magda Hradecká. Pravdou je, že se spíše kalkulovalo s tím, že Magda svůj singl nevyhraje. O to větším překvapením bylo, když Magda o třídu lepší soupeřku přivedla až na 18. jamku, a zápas půlila remízou. Následovala tedy rozehrávka, která měla určit, kdo že to nakonec bude na „bedně“. Na první jamce ale děvčata foursoma prohrála, když hladová vodní překážka pohltila veškeré jejich naděje. Nevadí! Konečné 4. místo v letošní prvoligové soutěži, s přihlédnutím ke všem strastem se sestavou, je parádním výsledkem.

Muži

Tým mužů se chystal do Ropice s drobnými depresemi, v napětí a ve velké nejistotě. Podaří se v posledním kvalifikační kole odvrátit téměř jisté boje o sestup do nižší soutěže? Nervozita na tváři kapitána Jana Schovánka jun., byla evidentní. Jeden telefonát střídal druhý. Až nakonec… Nabídku přijal Honza Klikar. Jeden lehký trénink v rámci turnaje na domácím hřišti, když těsně předtím Honza znovu oprášil hole, nijak nenasvědčoval tomu, co pak následovalo…

I muži nakonec odcestovali bez náhradníka, s ohledem na okolnosti v té nejlepší možné sestavě /Jan Schovánek jun., Petr Vošvrda, Michael Závěrka, Filip Závěrka, Jan Klikar a Michael Prokeš/.

V průběhu pátečního kvalifikačního kola, kdy semilští procházeli jamku za jamkou s výsledky, které se od nich zhruba očekávaly, nebylo ještě zřejmé, jestli se nakonec vyhnou bojům o sestup. Ale… Honza Klikar zapisuje fantastických 70 ran /-2/! Jak se později ukázalo, byl tento výsledek zásadním a posunul tým na bezpečné 8. místo po základní části soutěže.

Ale aby to nebylo na první pohled tak jednoduché, je třeba zmínit fakt, že se shodným součtem po třech kvalifikačních kolech, tedy 1274 ran, zakončily soutěž týmy GC Semily a Zámecký Golf Club Kravaře. Dle pravidel soutěže však rozhodl o umístění právě lepší součet výsledků třetího, závěrečného, kola. Byl to ten den, o pouhou jednu ránu, druhý nejlepší výsledek - 393 ran.

Najednou ze všech nervozita opadla, a Honza Klikar byl hrdinou dne. „To jste měli štěstí, že jsem šel právě kolem.“, pronesl Jeník s humorem sobě vlastním.

V sobotu semilští remizovali s muži Golf Club Lipiny 2 ½ : 2 ½ a i zde, dle pravidel, následovala rozehrávka. Honza Schovánek s Petrem Vošvrdou ve foursomu, hned po první rozehrávané jamce zahraným birdie, poslali, řečeno sportovní terminologií, soupeře do sprch.

V neděli pak následoval duel s muži GC Radíkov, které semilští přehráli 3 : 2 a obsadili tak nakonec v letošní prvoligové soutěži skvělé 5. místo.

Podíl na tomto úspěchu, a to neoddiskutovatelně, mají i Štěpán Buchta a Ondra Vošvrda, kteří byli členy týmu v předcházející části soutěže.

Poděkování za bojovnost a skvělou reprezentaci GC Semily patří všem zúčastněným. Díky!

Konečné výsledky na serveru ČGF - ŽENY / MUŽI 

.kešNAŠI PARTNEŘI