GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

Velká cena Semil pro Iva Kubálka a Martinu Kodejšovou

Před samotným turnajem se nahlas šeptalo o možných překvapeních. Otázka zněla: Kdo z papírových favoritů letos vyfoukne Janu Schovánkovi jun., několikanásobnému obhájci poháru, prvenství ve Velké ceně Semil? Adeptů nebylo málo. A spekulovalo se, že vítězný výsledek by se mohl pohybovat okolo paru hřiště.

Po prvních devíti jamkách se vše jevilo otevřené. Shodná skóre několika hráčů naznačovala nervy drásající souboj po zbylé jamky. Jenže… Přemíra snahy? Přílišné ambice? Psychické vypětí? Kdo ví. Pravdou zůstává, že někteří následně začali vršit chybu na chybu. A tak se posléze stali pouhými přihlížejícími souboje mezi Janem Schovánkem a Ivo Kubálkem. Ani jednomu z nich se však v závěru nepodařilo převzít otěže vývoje, v podstatě už pouze duelu, do svých rukou. Na poslední - osmnácté jamce, kdy oba,  zhruba ze stejné vzdálenosti, měli možnost proměnit svá birdie na možné vítězství, ani jeden z nich nechytil příležitost za pačesy. A tak bylo konečné skóre shodné – 70. Výsledek možná za očekáváním.

V následném play-off, které bylo stanoveno na dvě jamky, strhl vítězství na svou stranu závěrečným dlouhým puttem president klubu, Ivo Kubálek. Možná také díky školácké chybě Jana Schovánka, který si zřejmě opomenul přepnout v měřícím zařízení yardy na metry před příhrou na green.

V ženské kategorii vše probíhalo hladce a bez překvapení. Martina Kodejšová si s přehledem a bez větších problému došla pro turnajové vítězství. Pravdou je, že ani jí se hned v úvodu nevyhnuly drobné herní patálie. „Po prvních jamkách jsem zvažovala, že prodám hole. A levně. Hodně levně!,“ poznamenala poté při hodnocení svého výkonu, na jamce č. 19.

Všem oceněným, včetně nejlepších z vložených soutěží, předávala ceny starostka města Semily, Lena Mlejnková.

Kompletní výsledky naleznete na serveru ČGF.

.kesh

NAŠI PARTNEŘI