GOLF CLUB SEMILY

NECHTE SE VTÁHNOUT DO HISTORIE ČESKÉHO GOLFU...

ZEMŘEL IVO BALCAR, ČLEN SÍNĚ SLÁVY ČESKÉHO GOLFU

Ve věku 90 let zemřel v sobotu 2. listopadu člen Síně slávy českého golfu pan Ivo Balcar. Dlouholetý metodik ČGF začal s golfem v Mariánských Lázních, stál u založení GC Semily, od konce šedesátých let působil v GC Poděbrady, který dnes jeho úmrtí oznámil. Čest jeho památce!

Ivo Balcar (narozen 29. ledna 1929) je členem Síně slávy českého golfu od roku 2010. S golfem se seznámil v Mariánských Lázních v roce 1960 a tento sport tělovýchovnému lékaři a aktivnímu sportovci okamžitě učaroval. I proto začal na severu Čech u Semil organizovat založení golfového oddílu a výstavbu golfového hřiště. Jeho zásluhou se podařilo v roce 1963 uvést do provozu devítijamkové hřiště u obce Bozkov.

Po vzniku Československého golfového svazu v roce 1968 byl zvolen do jeho výboru ve funkci metodika a svazového lékaře. V této funkci pracoval až do roku 1983. Jako metodik zavedl každoroční pravidelné školení trenérů golfu II. a III. třídy a rozhodčích. Jako svazový lékař organizoval v tělovýchovném zařízení v Nymburce soustředění golfových reprezentantů s obdobným lékařským vyšetřením jako u vrcholových sportovců jiných sportů a vedl jejich zdravotní karty.

V roce 1990 inicioval založení Československé seniorské golfové asociace, která vnesla organizační stabilitu do seniorského golfového hnutí. Na ustavující schůzi byl zvolen prezidentem této asociace. V této funkci pracoval až do roku 1999. Pod jeho vedením Československá, později Česká seniorská golfová asociace získala uznávané postavení jak v rámci republiky členstvím v České golfové federaci, tak i v rámci Evropy členstvím v Mezinárodní evropské seniorské organizaci.

Zdroj: ČGFNAŠI PARTNEŘI